LASERWORLD EL-900RGB
Toevoegen aan winkelwagen
LASERWORLD EL-900RGB
LASERWORLD
(0)
LASERWORLD EL-900RGB
Op voorraad
Show laser class 3B with 900 mW power RGB Lees meer.
Maak een keuze
LASERWORLD EL-900RGB
Op voorraad
Online voorraad: ontvang in circa 1 a 3 (werk)dagen
  • Snelle deskundige klantenservice
  • Breed assortiment aan geluid, licht en DJgear
  • Tot 7 jaar garantie op geselecteerde producten
Productomschrijving
The EL-900RGB is an RGB show laser system with a total overall output power of up to 900mW and fast step motors with 3-8 kpps. it has four beam apertures with an individual pair of step motors.
The red diode laser module with a wavelength of 650nm, the green DPSS laser module with a wavelength of 532nm and the royal-blue laser module with a wavelenght of 450nm ensure beautiful colors and bright beams. The beam has 3 mm diameter at aperture and a divergence of about 2 mrad. About 50 preset basic patterns, like layers, tunnels, fences, waves etc. are included. Many of them do not output all the same way on all four laser outlets, but some of the x-axis mirrored or modified in a way, that the laser display looks nice and homogenous.
Show laser class 3B with 900 mW power in red, green, blue
  • Preset laser show patterns
  • Multiple color system + white
  • Designed for DJs and small clubs
  • With bright 450nm royal blue
  • Controlling by DMX; Stand-alone; Master/slave function; Sound to light via Microphone
Power supply: 100-240 V AC, 50/60 Hz
IP classification: IP20
Power connection: Mains input IEC connector (M) mounting version
Laser class: Class 3B
Laser color: RGB
Laser module: G green 150 mW 532nm
B blue 350 mW 450nm
R red 400 mW 650nm
Control: DMX; Stand-alone; Master/slave function; Sound to light via Microphone
Housing color: Black
Dimension: Width: 24 cm
Depth: 53 cm
Height: 9 cm
Weight: 5.5 kg
Specificaties
Artikelnummer
Reviews
0/5
0 sterren op basis van 0 beoordelingen
0 beoordelingen
Recent bekeken
LASERWORLD EL-900RGB
LASERWORLD
EL-900RGB
Show laser class 3B with 900 mW power RGB